Výber nábytku do detskej izby je veľmi dôležitý

Nábytok do detskej izby

Každý chceme pre svoje dieťa len to najlepšie. Tak prečo mu neurobiť peknú a útulnú izbu? V detskej izbe trávia deti väčšinu času, ak nerátame jedenie či kúpanie. Má to byť miesto, kde sa budú cítiť bezpečne, pohodlne, šťastne a spokojne.

Zariadenie v detskej izbe je veľmi dôležité, pretože plní viacero funkcií

Cez deň je to herňa a šatník, pre školopovinné deti pracovňa a študovňa, v noci spálňa. Na písacom stole si dieťa píše domáce úlohy, kreslí a maľuje farbičkami. Tvoriť sa mu bude najlepšie na stole, ktorý je prispôsobený jeho výške. Zadovážte mu aj praktickú LED stolovú lampu.

Na koberci dieťa vymýšľa rôzne akrobatické prvky alebo sa hrá s hračkami. Vybrať si môžete z rôznych vzorov a motívov, ako napríklad rozkošný koberec s kreslenými postavičkami, autíčkami alebo mapou sveta. Skvelou alternatívou koberca je linoleum, kde škvrny od malých nezbedníkov hravo a rýchlo vyčistíte.

Ak máte možnosť, namontujte do izby hojdačku, ktorú každé dieťa určite rado využije. Poteší ho aj stan, v ktorom sa môže hrať na schovávačku a naplno využívať svoju fantáziu.

Nábytok do detskej izby
Nábytok do detskej izby

Izba plní úlohu aj šatníka, v ktorom má uložené svoje oblečenie a hračky. Na odkladanie drobného oblečenia, ako sú ponožky, pančuchy a spodná bielizeň skvelo poslúži komoda s viacerými zásuvkami. Knihy, obľúbené hračky a drobné dekorácie najlepšie vyniknú na nástennej poličke. Dôležité je učiť dieťa poriadku už od začiatku. Skvelou vecou sú úložné boxy, taburety s úložným priestorom, prípadne koše na hračky. Navyše si tak ľahšie a rýchlejšie nájde hľadanú vec.

Detská izba je aj spálňou, preto je najdôležitejšia vec posteľ. Kvalitný spánok je základ a ten zabezpečí vhodná posteľ. Dobrý matrac by mal byť samozrejmosťou od útleho veku dieťaťa. Aby sa mu tam čo najlepšie snívalo a pokojne spalo.

Dekorácie, plagáty a obrázky dodajú izbe druhý dych

Biele steny v detskej izbe sú nudné, preto je lepšie zvoliť pestré a svieže farby s peknými obrázkami alebo rozprávkovými plagátmi. Už len malá dekorácia s motívom, ktorú vaša ratolesť obľubuje, vyčarí úsmev na tvári. Vhodné je  dekorácie, plagáty, obrázky a doplnky obmieňať – prispeje to k tvorivosti dieťa a ulahodí jeho oku. Samozrejme, čo sa páčilo vášmu dieťaťu ako štvorročnému, nebude sa páčiť ako osemročnému. Bude potrebné dekorácie, koberec či plagáty obmeniť za nové, vhodnejšie pre jeho vek. Izba dostane nový nádych, bude vyzerať ako znovuzrodená a nová.

Aký nábytok je najvhodnejší do detskej izby?

Nábytok do detskej izby
Nábytok do detskej izby

Najlepšie je staviť na modulový nábytok, ktorý sa dá podľa potrieb meniť alebo dokúpiť jednotlivé časti. Ak zvolíte rastúci nábytok, ušetríte peniaze, pretože nemusíte každé tri roky kupovať väčší nábytok. Jednoducho si podľa potreby nastavíte výšku stola, stoličky alebo postele. Čo sa týka farieb nábytku, nič nepokazíte neutrálnymi farbami, ktoré sú vkusné a nadčasové. Aby sa počas šantenia detí neprihodilo nešťastie, je dobré mať bezpečný a pevný nábytok. Investovať sa určite oplatí aj do kvalitného spracovania a materiálu nábytku, akým je masívne drevo či drevotrieska. Nábytok tak dlhšie vydrží nepoškodený.

Dúfam, že vám tento článok pomohol pri voľbe nábytku do detskej izby. A bude to tak izba, v ktorej sa vaše dieťa bude cítiť príjemne počas celého dňa. Kúpu nábytku si dobre premyslite a nezabúdajte, že pre dieťa je to byt v byte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *