9 spôsobov, ako prepojiť obývačku s kuchyňou

Kuchyňa s obývačkou

Premýšľate, že prepojíte kuchyňu s obývačkou? Neviete ako miestnosť zariadiť? S našimi nápadmi sa toho báť nemusíte. Kombinované priestory dokážu veľmi jednoduchým spôsobom vytvoriť moderný priestor. Z malého bytu/domu viete pri správnom usporiadaní vyťažiť maximum. Tak si poďme predstaviť jednotlivé možnosti.

Priečka s jedným panelom

Bývate v malometrážnom dome či byte? Priečka s malým panelom je pre vás ideálnou voľbou. Podobne vyzerajúce jednodielne kovanie zaručí, aby miestnosť nevyzerala stiesnene.

Pripojený jedálenský stôl

Kuchyňa s obývačkou
Kuchyňa s obývačkou – ostrovček ako jedálenský stôl

Ďalším skvelým príkladom, ako skombinovať viacúčelové priestory je spojenie jedálenského stola s kuchynskou linkou. Priestor sa stane multifunkčným a vy sa pri servírovaní jedla príliš nenachodíte. Jednoducho podáte jedlo vedľa.

Uzavretá kuchyňa

Ak zvolíte uzavretú kuchyňu so servisným okienkom, získate priestor pre podávanie jedla. Cez okienko máte možnosť udržiavať konverzáciu s rodinou alebo návštevou. Prípadne len počúvať hudbu či po očku sledovať televíziu.

Úzka kuchyňa

Nainštalovaním všetkých skriniek a spotrebičov na jednu stenu, dosiahnete, že voľné miesto môžete využiť na iné účely. Oproti kuchynskej linke skvelo vynikne sedacia súprava či jedálenský stôl.

Drevená priečka

Ste majiteľom veľkého domu? V tom prípade si nainštalujte drevenú priečku medzi obývačku a kuchyňu. Váš domov dostane krásny, luxusný a elegantný nádych.

Usporiadaná dlhá miestnosť

Tí z vás, ktorí majú dlhú miestnosť obdĺžnikového tvaru, by mali usporiadať obývačku s kuchyňou podobne, a teda pozdĺžne celej miestnosti. Vytvoríte tak dostatočne veľký priestor.

Polovičná priečka

Nie ste milovníkom otvorenej kuchyne? Dobrou alternatívou je pre vás polovičná priečka. Ak by ste si vytvorili priečku z dreva alebo skla, získate dostatočne súkromie a zároveň nebudete musieť použiť trvalé steny v miestnosti.

Otvorené rozloženie

Kuchyňa s obývačkou
Kuchyňa s obývačkou – otvorený priestor

Malú miestnosť naplno zužitkujete, ak bude mať otvorené rozloženie. Napríklad taký kuchynský ostrovček môže slúžiť na prípravu jedál, ale aj ako jedálenský stôl. V obývačke zase môže maximalizovať priestor na sedenie gauč v tvare písmena L. A vy tak nebudete musieť riešiť kreslá či stoličky.

Kompaktné rozloženie

Otvorená kuchyňa v tvare U vám zaručí dostatok miesta uprostred. Jedálenský stôl by bol tiež uprostred priamo pred kuchyňou, ľahšie by sa tam pohybovalo.

Posuvné dvere

Miestnosť môže byť otvorená a v prípade potreby aj zatvorená pri umiestnení posuvných dverí. Získate súkromie na želanie. A zabránite hluku a prechodu pachov.

Majte na pamäti, že  prepojenie dvoch miestností by malo byť ladené v jednotnom štýle. Na trhu je množstvo nábytkov so zjednotením prevedením kuchynskej linky a obývacej steny. Hodí sa to najmä pri veľmi malých kuchyniach a obývačkách. Pre tých, čo radi, trávia svoje chvíle s rodinou, je prepojenie veľmi dobrým riešením. Matky sa môžu v pokoji venovať vareniu a deti sa hrajú v obývačke. Stále ich majú pod dohľadom. Chýbajúca priečka presvetlí celú miestnosť. Dúfam, že sme vám dali inšpirácie na vytvorenie moderného, multifunkčného a luxusne vyzerajúceho priestoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *