Prečo je kuchyňa na mieru najlepším riešením?

Kuchyňa na mieru

Žijeme v uponáhľanej dobe. Preferujeme rýchly nákup, pretože zakúpený tovar chceme používať okamžite, aj keď na to nie je rozumný dôvod. Žiaľ, stáva sa to aj v prípade kupovania kuchynskej linky. Pritom zariadenie kuchyne je z pohľadu kvality bývania mimoriadne dôležité. V kuchyni strávime veľa času varením, stolovaním, prípravou kávy, hľadaním maškŕt alebo len takým obyčajným krátkym rozhovorom s partnerom.

​Štandardná kuchyňa má málo výhod

Častou voľbou je kúpa štandardnej kuchyne. Jej výhodou je síce takmer okamžitý dovoz domov, následná montáž a nižšia cena, ale tu sa už v zozname výhod dostávame na koniec. Kvalita výrobku a služieb je rôzna, veľa závisí od značky a predajcu. Predajcom hotových kuchýň ide skôr o kvantitu ako kvalitu. Cieľom je v čo najkratšom čase predať čo najviac kuchýň. Zároveň prichádzate o možnosť zmysluplnejšej konfigurácie.

Výroba kuchyne na mieru trvá oveľa dlhší čas. A to aj z dôvodu, že celý proces je trochu komplikovanejší. Nestačí len prísť do predajne a povedať: „Potrebujem kuchynskú linku s dĺžkou 4 metre.“ Tento proces začína návštevou interiérového štúdia.

​V centre záujmu dizajnéra ste vy – zákazník

Kuchyňa na mieru
Kuchyňa na mieru

Dizajnér, ktorý vytvára kuchyne na mieru sa v prvom rade zaujíma o vašu osobnosť a životný štýl. Berie do úvahy či v kuchyni bude variť viac alebo len jedna osoba, či je priestor na ostrovček alebo „výdajný“ pult. Nezabúda na bezpečnosť v prípade detí, domácich miláčikov a dôležitým faktorom je praktickosť.

Na kuchynské skrinky by ste mali pohodlne dočiahnuť. Ich výšku s dizajnérom prispôsobíte osobám vo vašej domácnosti. Výslednú úžitkovú hodnotu ovplyvňuje napríklad aj spôsob, akým sa dvierka otvárajú. Presne si určíte aj výšku pracovnej dosky. Ak je doska príliš nízko, bude vás pri práci v kuchyni bolieť chrbát. Pri vysokej doske vás zasa budú bolieť ruky od ich držania v neprirodzenej polohe.

V kuchynskom štúdiu dizajnér prihliada aj osobitné požiadavky ako napr. zdravotný hendikep alebo neštandardná dispozícia priestoru. Až keď vám dokonale rozumie a má priestor presne zameraný, púšťa sa do práce na návrhu.

Nová kuchyňa na mieru okrem skriniek, zásuviek a vnútorného vybavenia obsahuje aj nemenej dôležité kuchynské spotrebiče. Pri návrhu je potrebné vedieť, ktoré budú voľne stojace, ktoré zabudované a kde by bolo dobré zapracovať do pracovnej dosky zásuvky pre kávovar, toustovač a iné malé spotrebiče, ktoré pri varení a pečení používate.

Dobrou voľnou sú spotrebiče overených značiek, ako napríklad AEG alebo Elektrolux. Ponúkajú kvalitu v ucelených designových radách, takže všetky spotrebiče spolu ladia. Úlohou dizajnéra je spojiť kuchynskú linku a spotrebiče do kuchyne snov.

​Kuchyňa na mieru je štýlová a využíva priestor na maximum

Kuchyňa na mieru
Kuchyňa na mieru

Každá kuchyňa na mieru je iná a jedinečná. Skvele zapadá do akéhokoľvek priestoru, ktorý máte k dispozícii. Jej rozloženie zodpovedá tvaru, veľkosti miestnosti a počtu ľudí v domácnosti. Z miestnosti tak viete vyťažiť maximum. Navyše je maximálne prispôsobená vášmu vkusu. Ak to priestor dovoľuje, je dobré mať kuchyňu priestrannú. Návrh na mieru zohľadňuje vybavenie a spôsob používania kuchyne. Poskytuje správne rozmiestnené úložné možnosti, rôzne konfigurácie regálov, vstavaných zásuviek, výsuvných políc a iné.

Čoraz obľúbenejšie sú špajze, vďaka ktorým získate dostatok úložného priestoru. Ale ak máte radšej otvorené regály, kde rýchlo a ľahko nájdete najpoužívanejšie položky, je to už len na vás. V kuchyniach na mieru by mal každý centimeter priestoru poskytovať maximálny úžitok.

Finálna inštalácia je ukončením tohto procesu. Ale už prvé dni používania kuchynskej linky vás presvedčia o tom, že kuchyňa na mieru bola tým najlepším rozhodnutím.

Čo bude nasledovať

Kontaktujte naše interiérové štúdio na čísle +421 917 854 198 alebo nás naštvíte v Trenčíne v OC Cube pri StopShope. Pozrieť mapu alebo zobraziť všetky kontakty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *